Pokaż filtry

Dodaj ogłoszenia swoich nieruchomości za darmo!

Ciesz się darmowym publikowaniem swoich ofert.

Strona 4 z 0

Nie znaleźliśmy ogłoszeń o podanych kryteriach.

Warszawa przez stulecia była siedzibą polskich władców, o czym świadczą imponujące historyczne budowle wzdłuż znanego Traktu Królewskiego: Pałac Prezydencki, Ministerstwo Kultury i Sztuki, Akademia Sztuk Pięknych i Uniwersytet Warszawski, a także eleganckie dawne rezydencje królewskie. Wśród nich znajduje się wspaniały barokowy Zamek Królewski, oficjalna rezydencja królów polskich od XVI wieku, gdzie można zobaczyć insygnia królewskie i trony, a także obrazy znanych artystów, w tym Rembrandta, Canaletta i Matejki. Pobliska Kolumna Zygmunta jest najsłynniejszym polskim pomnikiem i ulubionym miejscem spotkań warszawiaków i turystów. Kolejną rezydencją królewską na Trakcie Królewskim jest elegancki, klasycystyczny Pałac na Wodzie w Łazienkach Królewskich. W jego bogatych wnętrzach można podziwiać obrazy z kolekcji ostatniego króla Polski Stanisława Poniatowskiego. W każdą niedzielę lata pod pomnikiem Fryderyka Chopina w parku odbywają się bezpłatne koncerty fortepianowe, na które przyjeżdżają ludzie z bliska i daleka. Droga Królewska kończy się w dawnej rezydencji króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. W tym otoczonym rozległym ogrodem, barokowym pałacu o żywej, żółtej barwie, bogato zdobione i umeblowane komnaty pokazują, jak żyli kolejni zamożni właściciele pałacu i jak podtrzymywali pamięć o królu, który odniósł słynne zwycięstwo pod Wiedniem. Co ciekawe, był to jeden z jedynych budynków, które nie zostały zniszczone podczas wojny. 

Śladami najnowszej historii 

Zjawiskowy Pałac Kultury i Nauki, zbudowany w stylu Art Deco połączonym ze stalinizmem, stoi w samym sercu Warszawy i stał się nowoczesną ikoną miasta. Wznoszący się na ponad 230 metrów w niebo, widoczny praktycznie z każdego zakątka stolicy, mieści teatr, kino, muzea, kawiarnie i główny punkt informacji turystycznej. Z tarasu widokowego na 30. piętrze można podziwiać wspaniałą panoramę Warszawy, w tym kilka nowych wieżowców i oba brzegi Wisły. Po II wojnie światowej styl socrealistyczny zastosowano w większości nowo wybudowanych zabytków, budynków użyteczności publicznej, a nawet całych dzielnic. Przykładem może być hotel MDM w okolicach pl. Konstytucji czy osiedle Muranów, zbudowane na gruzach warszawskiego getta. 

Trasa turystyczna biegnąca przez historyczną dzielnicę żydowską prowadzi do supernowoczesnego, multimedialnego Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, na Umschlagplatz (gdzie Niemcy wywozili warszawskich Żydów do obozu koncentracyjnego w Treblince), na fragment muru oddzielającego getto od "aryjskiej strony" oraz na tablice w chodniku wyznaczające granicę getta. Z burzliwą i dramatyczną historią miasta można zapoznać się także w interaktywnym Muzeum Powstania Warszawskiego. Dokumentuje ono 63-dniową heroiczną walkę warszawiaków z okupantem w czasie II wojny światowej. Tragiczne wydarzenia z 1944 roku na zawsze zmieniły polską stolicę pod każdym względem i mocno wpłynęły na jej dzisiejszy charakter.  

Wytchnienie nad Wisłą 

Aby odpocząć od hałasu, zgiełku i hałasu wielkiego miasta, warto wybrać się na nadbrzeże Wisły. Brzegi rzeki są jedną z największych atrakcji Warszawy; czyste, zadbane plaże przyciągają zarówno fanów sportu, jak i osoby szukające miejsca do odpoczynku, a bulwary ze ścieżkami rowerowymi, tarasami widokowymi, mini-plażą i przystaniami rzecznymi są doceniane przez mieszkańców i turystów w każdym wieku. W sezonie letnim do Multimedialnego Parku Fontann odbywają się spektakularne pokazy laserowe inspirowane warszawskimi legendami o Warsie i Sawie, Historii Bazyliszka i Syrence. 

Warto zobaczyć także pobliskie Centrum Nauki Kopernik oraz wielopoziomowy ogród na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, skąd rozciąga się fantastyczny widok na Pragę.