Pokaż filtry

Dodaj ogłoszenia swoich nieruchomości za darmo!

Ciesz się darmowym publikowaniem swoich ofert.

Strona 2 z 0

Nie znaleźliśmy ogłoszeń o podanych kryteriach.

Doskonałym sposobem na poznanie Szczecina w pigułce jest Miejska Trasa Turystyczna, wytyczona przez wiele miejsc, takich jak: przypominająca górę lodową Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza; Zamek Książąt Pomorskich; Plac Solidarności - przypominający, że Szczecin był pierwszym miastem, które podpisało Porozumienia Sierpniowe w 1980 r. (jeszcze przed Gdańskiem); Centrum Dialogu Przełomy z wystawą na temat powojennej historii miasta; Kościół św. Jakuba, Brama Królewska, Brama Portowa oraz miejsca urodzenia dwóch kobiet, które zostały carycami Rosji: Katarzyny Wielkiej i Marii Feodorowny. 

Misję "budowania regionalnej, narodowej i europejskiej tożsamości Pomorza Zachodniego i jego mieszkańców w duchu wielokulturowego, transgranicznego dialogu i współpracy" Muzeum Narodowe w Szczecinie realizuje poprzez swoje liczne oddziały, wśród których znajduje się Muzeum Tradycji Regionalnych. 

Miłośnik motoryzacji? Aby dowiedzieć się, jak wyglądały i jak poruszały się pojazdy produkowane w Szczecinie, warto wybrać się na wystawę do Muzeum Techniki i Komunikacji. Spoiler alert: są wśród nich przedwojenne rowery i samochody Stoewer, niezapomniane motocykle Junak i prototyp samochodu osobowego Smyk. 

Zielony raj dla rekreacji i sportu 

Szczecin, często - co zrozumiałe - nazywany miastem zieleni, może poszczycić się ponad 500 hektarami miejskich terenów zielonych, w tym 15 parkami o łącznej powierzchni 142 hektarów, 90 zielonymi skwerami o łącznej powierzchni 55,2 hektarów oraz cmentarzami zajmującymi niewiarygodną powierzchnię 193,87 hektarów. A to wszystko nie licząc miejskich lasów! Wszystkie są warte odwiedzenia, ale gdybyśmy mieli wybrać kilka, to nie można pominąć placu Jasne Błonia w pobliżu Urzędu Miejskiego i Parku Kasprowicza, największego w mieście. Na skraju parku znajduje się niesamowity ogród botaniczny Różanka, z 9000 pachnących róż w 99 odmianach, kilkoma rodzajami drzew i efektowną, ceglaną fontanną dla ptaków. 

Cmentarz Centralny w Szczecinie, zajmujący powierzchnię 170 hektarów, jest największą nekropolią w Polsce i jest tak naprawdę "ogrodem zmarłych". Nagrobki, z których wiele jest dziełem wielkich artystów, stoją pośród kilkuset gatunków drzew, w tym wielu egzotycznych. To naprawdę robi wrażenie. Drugie co do wielkości osiedle Szczecina, Osiedle Pogodno, może nie brzmi jak miejsce, w którym można się zakochać, a jednak tak właśnie jest. Wśród parkowej zieleni dominują poniemieckie wille z charakterystycznymi wieżyczkami. 

Po tak intensywnym zwiedzaniu, czas na ucztę dla kubków smakowych. Koniecznie spróbuj miejscowego specjału - pasztecika (rodzaj pasztecika lub ciasta smażonego na głębokim oleju) w kultowym barze Pasztecik przy ulicy Wojska Polskiego, najstarszym lokalu sprzedającym te pyszności. Nie sposób nie zauważyć jego ogromnych, czerwonych liter! 

Jeśli chodzi o kalendarz imprez kulturalnych, to do najciekawszych należą Dni Odry, Dni Morza, Tall Ships Races, Jarmark Jakubowy, Międzynarodowy Festiwal Fajerwerków Pyromagic, Spoiwa Kultury, Szczecin Jazz, Szczecin Music Fest oraz Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt.